5 rzeczy, które sprawią, że poczujesz się SZCZĘŚLIWA

Nikt chyba nie zaprzeczy stwierdzeniu, że każdy chiałby być szczęśliwy? Czasem jednak jest tak, że na drodze do własnego szczęścia stajemy My Sami… Duży sukces to uświadomić sobie co pomaga osiągnąć szczęście, a jeszcze większy, to zdać sobie sprawę, co w dążeniu do szczęścia nam przeszkadza?

5 rzeczy, które sprawią, że poczujesz się SZCZĘŚLIWA:

 1. Nie narzekaj. Ciągłe narzekanie, marudzenie na to, że pogoda jest zła, że dzień nie taki, że tramwaj uciekł, że stoisz w korku, że ubranie źle leży… i tak dalej, można mnożyć przykłady, to w niczym nie pomaga. Prawda jest taka, że nie dana rzecz, czy sytuacja wprowadza nas w zły nastrój, tylko nasze podejście do zaistniałych faktów. Narzekanie wyzwala złe emocje, złe uczucia, zły nastrój.
 2. Nie krytykuj. Akceptacja i zrozumienie, pozwala być szczęśliwym. Krytyka związana jest z ocenianiem. Nikt nie lubi być oceniany. Nie negujmy nowych sytuacji, zachowań, osób, emocji, bowiem to, że coś jest nowe i nieznane, nie oznacza, że musi być złe. Jednocześnie zaprzestań oceniać siebie krytycznie. Czy nie jest tak, że wobec innych osób stać nas na wiele większą wyrozumiałość, niż wobec samego siebie?
 3. Myśl pozytywnie. To zdanie według mnie jest najważniejsze na drodze do szczęścia. Zamień negatywne myśli, na pozytywne słowa. Kiedy nie możesz powiedzieć nic miłego, lepiej nie mów nic. Myśl pozytywnie, zarówno o sobie jak również o ludziach, których spotykasz, o najbliższych i sytuacjach, które spotykają Cię w życiu. Nawet z niemiłych zdarzeń, można wyciągnąć dobre strony. Najważniejsze jednak jest to, w jaki sposób myślisz o sobie? Nie oceniaj się zbyt surowo. Znajdź w sobie te dobre strony i zalety. Szukaj w ludziach dobrych cech.
 4. Nie zawsze muszę mieć rację. Nie jestem Idealna. Każdy może się mylić, to nic złego. Udowadnianie swoich racji zabiera dużo energii, a kiedy ktoś nie chce zrozumieć Twojego punktu widzenia, Twoje usilne starania udowodnienia swoich racji i tak nie dadzą efektu. Poza tym otwierając się na opinię innych, często możemy się czegoś nauczyć, możemy zobaczyć daną sytuację z innej strony. Możesz też zmienić zdanie i swoją opinię w każdej chwili, zdając sobie sprawę, że inny punkt widzenia da Ci więcej korzyści lub pozwoli poczuć Cię się lepiej. To nic złego zmienić zdanie, pod warunkiem, że nadal pozostajesz w zgodzie ze swoimi nadrzędnymi przekonaniami.
 5. Nie spełniaj oczekiwań innych. Żyj swoim życiem, rób to na co masz ochotę. Ludzie mogą nie uwierzyć, w to co mówisz, ale na pewno uwierzą, w to co robisz. Dlatego postępuj zgodnie ze swoim sumieniem i podążaj za tym co podpowiada Ci intuicja. Otaczaj się ludźmi, którzy są Ci przychylni, nie zabiegaj o sympatię tych, którym na Tobie nie zależy. Nie obawiaj się oceny innych i tego co o Tobie pomyślą. Zaufaj sobie, bo tylko Ty wiesz co dla Ciebie jest najlepsze, to nie aprobata otoczenia sprawi, że poczujesz się dobrze. Jedynie akceptacja samej siebie da Ci szczęście.

szczęście

SAMSUNG CSC

Wyzwanie.

Poświęć jeden dzień na kontrolę swoich myśli, które wpadają Ci do głowy automatycznie w ciągu dnia. Wychwytuj te negatywne, zatrzymaj się na chwilę i zamień w pozytywny odbiór. Zapisz miłą myśl na kartce lub w telefonie i zachowaj. Zobaczysz jak wiele ich będzie w ciągu jednego dnia. Kiedy już sobie to uświadomisz, pozytywne formułowanie swoich myśli stanie się Twoim nawykiem i będziesz SZCZĘŚLIWĄ osobą. Ja staram się w ten sposób postępować i choć niejednokrotnie jest to trudne, to w dalszej perspektywie przynosi korzyści 🙂

 • Masz dużo racji. Opisałaś rzeczy oczywiste, ale w natłoku codzienności często o nich zapominamy.;)

 • Najgorsze to znaleźć się w towarzystwie osób wciąż narzekających na wszystko i wszystko krytykujących, ma to bardzo negatywny wpływ, a nie zawsze mamy możliwość unikać takich osób. Wyzwanie Ciekawe, nie próbowałam jeszcze zapisywania swoich pozytywnych myśli. Pozdrawiam

 • Aż chciałoby się to wydrukować i podarować niektórym osobom 😉
  Życie jest piękne mimo wszystko i musimy to doceniać.

 • tylko 5 rzeczy, albo aż… ciężko nad nimi panować 🙂 ale trzeba próbować, próbować, próbować!

  • KeepCalmMarlena

   Wszystko można wyćwiczyć 🙂

 • Proste rzeczy, o których na co dzień bardzo często zapominamy…

 • Muszę sobie chyba bardzo wziąć do serca „Nie spełniaj oczekiwań innych”. Czasem za bardzo chcemy pokazać się przed innymi, dostosowywać do panujących kanonów i udowadniać na siłę, że „damy radę”. A przecież to nasze życie…;-)