Detoks Sokowy Cleanse Me

Dlaczego warto oczyszczać organizm z toksyn?

Toksyny gromadzą się w naszym organizmie, głównie przez niezdrowy tryb życia jaki zdarza nam się prowadzić. Mam na myśli niezdrowe, śmieciowe jedzenie, pełne konserwantów, zanieczyszczone powietrze, czy też używki. Nagromadzone w organizmie toksyny blokują przeróżne jego funkcje, dlatego też ważne jest, by je z organizmu usuwać. Często organizm nie jest w stanie sam pozbyć się toksyn, dlatego detoks sokowy może pomóc w odzyskaniu życiowej energii oraz doprowadzić do pozbawienia nagromadzonych w nim toksyn.

Czy Twój organizm potrzebuje detoksu?

Jeśli czujesz się ospała i wiecznie zmęczona, a chciałabyś polepszyć swoje samopoczucie, podnieść poziom energii, to zdecydowanie detoks to coś dla Ciebie.

Zalety oczyszczania organizmu z toksyn:

  1. przywrócenie wewnętrznej równowagi organizmu
  2. poprawa samopoczucia
  3. usprawnienie pracy jelit
  4. regulacja działania systemu immunologicznego

Detoks Sokowy Cleanse Me

Oczyszczanie organizmu sokami Cleanse Me to coś, o czym dziś opowiem w kwestii usuwania toksyn z organizmu. Zdecydowałam się na wybór opcji dla początkujących, mianowicie kuracji Clarify Me. Jest to dzienna dawka sześciu butelek świeżo wyciskanych soków. Codziennie rano kurier przywoził mi soki pod wskazany adres. W kwestii ustalenia szczegółów dostawy, tak aby było wygodnie, firma Cleanse Me okazała się bardo elastyczna i sympatyczna we współpracy.

Wszystkie soki są w 100% świeże i naturalne, wyciśnięte z surowych i ekologicznych warzyw i owoców.

W skład dziennego zestawu wchodzą soki:

  • iGreen (sałata rzymska, zielone jabłko, seler naciowy, ogórek, szpinak, cytryna)
  • iYellow (ananas, jabłko, mięta)
  • iLemonade (woda źródlana, cytryna, syrop z agawy, pieprz cayenne)
  • iMilk (orzechy nerkowca, woda źródlana, syrop z agawy, cynamon, szczypta wanilii)
  • iRed (marchew, buraki, cytryna, jabłka, imbir)

Jako pierwszy do wypicia zalecany był sok iLemonade. Smaczny, choć dość kwaśny i lekko pikantny, za sprawą pieprzu cayenne, który to właśnie ma za zadanie przyspieszyć trawienie i metabolizmy tkanki tłuszczowej, jak też zwiększyć wchłanianie witamin i minerałów zawartych w pozostałych sokach.

Kolejny sok to iGreen z zielonych warzyw i owoców. Smak tego soku dominuje seler naciowy. Zielone warzywa zawierają barwnik chlorofil, który działa bakteriobójczo, czyli chroni w okresie przeziębień przed infekcjami. Zawierają też witaminę B, E i C i wiele składników mineralnych, takich jak żelazo, magnez i potas.

iMilk był dla mnie najmniej lubianym sokiem, nie lubię mleka, może dlatego. Bazą tego soku są orzechy nerkowca i to właśnie z nich powstaje biały, mleczny sok. Tłuszcz zawarty w orzechu nerkowca to nienasycone kwasy tłuszczowe dbające m.in. o poziom „złego cholesterolu” w naszym organizmie.

Ananasowy iYellow był moim ulubieńcem, dlatego też w trakcie trwania kuracji zamieniłam jeden zielony sok na właśnie ten ananasowy. Pyszny, słodki i można go pić bez końca. Ananas zawiera witaminę C, kwas foliowy, miedź, mangan, witaminy z grupy B.

Ostatnim sokiem był iRed, na bazie buraka, i też właśnie burak w tym soku był najbardziej wyczuwalny. Buraki zawierają dużo kwasu foliowego, niezbędnego szczególnie kobietom planującym zajście w ciążę. Imbir natomiast, wspomaga trawienie nie tylko tłuszczów ale również wchłanianie witamin i minerałów zawartych w soku, pomaga w łagodzeniu rozstroju żołądka. Dodatkowo imbir ma właściwości rozgrzewające, dlatego stosowany jest w okresach przeziębień. Można go również stosować przy problemach z koncentracją.

Mój detoks miał trwać siedem dni, ale nie ukrywam, że to zbyt długi czas jak dla mnie, zatem podzieliłam się sokami z najbliższymi. Soki fantastycznie działają na oczyszczenie organizmu i myślę, że spełniają swoją rolę. Jednak trzeba być bardzo wytrwałym, by udało się przejść przez taki detoks, przez kilka dni jedynie posiłkując się dzienną dawką soków. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie przetrwać bez jedzenia, myślę że taka kuracja sokowa, może być doskonałą formą wspomagającą, dostarczenia dużej dawki witamin, co również wpływa na korzyść dla organizmu.

Detoks Sokowy Cleanse Me to fajna sprawa, wygodne rozwiązanie, choć dość kosztowne. Alternatywą może być robienie soków samodzielnie w domu, jednak nie gwarantuje to ich tak wysokiej jakości i zawartości witamin i minerałów, jaką gwarantuje firma Cleanse Me. Bowiem używają oni nowoczesnych urządzeń, by wydobyć z warzyw i owoców jak najwięcej wartości odżywczych.