DIY Pakowanie Prezentów

Już niedługo Boże Narodzenie i pewnie część z Was zaczęła kompletować prezenty dla najbliższych, ja zresztą też. Zawsze staram się dobierać prezenty z wielka dbałością o to, czego potrzebują, albo o czym marzą obdarowywani. Jednak sam prezent to nie wszystko, ważne jest wg. mnie opakowanie. Opakowanie dodaje charakteru prezentom, odzwierciedla Nas, Naszą kreatywność i charakter. Poza tym, myślę że pięknie i ze starannością zapakowany prezent pokazuje szacunek jakim darzymy obdarowanego.

Dlaczego bardziej podobają się nam pięknie zapakowane prezenty?

Psychologowie, jednogłośnie stwierdzili, że odpakowywanie prezentów daje radość, a im dłużej trwa rozpakowywanie, tym radość jest większa. Ponad to, prawdopodobnie zakładamy, iż prezent, który został ładnie zapakowany wymagał wysiłku i zaangażowania darczyńcy, co dodatkowo zwiększa wartość prezentu o wkład własny. Nie wspomnę o względach estetycznych, które dla niektórych (dla mnie;) są bardzo ważne.

Obecnie mamy wiele możliwości pakowania prezentów, można się w tej kwestii naprawdę wykazać, bo możliwości są ogromne. W sklepach pod dostatkiem jest kolorowych, ozdobnych papierów, pięknych wstążek i kokardek, można dostać tez wychodzące poza schemat drobiazgi do pakowania prezentów, lub wykorzystać nieszablonowe elementy do dekoracji. Tutaj liczy się Twoja kreatywność, wyobraźnia i pomysł.

DIY Pakowanie Prezentów

W moim Do It Yourself z pakowaniem prezentów użyłam:

 • połyskujący papier w modnym obecnie kolorze Rose Gold i to była moja baza
 • folia przezroczysta
 • sznurek, opcjonalnie wstążka
 • ozdobne gwiazdki, również w kolorze Rose Gold

Standardowo zapakowałam prezenty w złoty papier, następnie owinęłam prezenty w przezroczystą folię, ale nie do końca, zanim zakleiłam ostatni brzeg, wsypałam do środka złote gwiazdki i zakleiłam ostatni brzeg folii. Dzięki temu gwiazdki pozostały ruchome przy każdym poruszeniu prezentem, ale się z niego nie wysypują i są pięknie widoczne dzięki temu, że folia jest przezroczysta. Na koniec, zawiązałam kokardki ze sznurka, a na innych prezentach użyłam wstążek. Złote gwaizdki możesz później wykorzystać również np. do dekoracji Wigilijnego stołu.

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

diy_prezent

 

 • Uwielbiam pakować prezenty 😃 Co roku wymyślam inne opakowania. Piękny post!

 • Od paru lat wszystkie prezenty (nie tylko świąteczne) pakujemy z synem własnoręcznie, tworzymy papier i dekoracje – świetna zabawa i opakowanie wyjątkowe 🙂

 • Śliczne pakuneczki:) Świetny pomysł z folią aluminiową i gwiazdeczkami! Bardzo oryginalny patent:)
  Ja w tym roku postawiłam na coś kompletnie klasycznego: szary papier i sznurek z juty z naturalnymi dodatkami. W przyszłym roku na pewno będą próbować czegoś więcej, więc garściami czerpię z każdej inspiracji.

  Serdeczności!

  • Dziękuję za miłe słowa 🙂 Szary papier i sznurek gościł u mnie z kolei w zeszłym

   roku, też z tego piękne prezenty wyszły 🙂

 • Ślicznie zapakowane prezenty 🙂 Ja uwielbiam pakować podarunki dla bliskich 🙂