Domowe Lody Owocowe

Domowe Lody Owocowe.

Polecam Ci fajne rozwiązanie na orzeźwienie latem. Przy obecnych upałach idealne będą lody. Lody zdrowe i domowe, tak zwane sorbety, bez dodatku cukru i mleka.

Tym razem w roli głównej ananas, mango, arbuz i kiwi, choć kompozycje możesz tworzyć dowolnie.

Odkąd pamiętam uwielbiałam sorbety, wolałam od tradycyjnych lodów, pamiętam ten smak z dzieciństwa, jednak kiedy ostatnio przeczytałam skład takiego „kupnego” loda, to odechciało mi się tej przyjemności. Na drugiej pozycji cukier, a na trzeciej syrop glukozowy (mam na jego punkcie obsesję 😉 i wiadomo śladowe ilości owoców. Dlatego postanowiłam zaopatrzeć się w foremki, obecnie ogólno dostępne w sklepach, ja swoje zakupiłam w Pepco, ale wiem, że są też w IKEA. Jeśli nie masz foremek to mogą być plastykowe kubeczki i patyczki do lodów. Musisz jeszcze wybrać się na miejscowy bazarek i zakupić owoce, najlepiej sezonowe, kompozycje mogą być dowolne, kwestia smaku. Fantastyczne są lody truskawkowe, jagodowe, malinowe… Możliwości jest wiele. Zerknij na mojego Facebooka, tam znajdziesz więcej inspiracji.

Łatwo i smacznie.

Domowe lody są łatwe w przygotowaniu więc nie potrzebne są tu żadne przepisy i instrukcje przygotowania. Wystarczy, że zerkniesz na zdjęcia poniżej. Mam nadzieję, że będą dla Ciebie źródłem inspiracji.

Życzę Ci smacznego 🙂

ananas

lody domowe

arbuz

arbuz

mango

kiwi

ananas

mikser

foremki do lodów

lody