Gdzie na spacer w Warszawie nad Wisłą?

Styczeń w tym roku 2017 w Warszawie był wyjątkowo biały i mroźny, mimo to udało Nam się wybrać na kilka fajnych spacerów nad Wisłę. Zapytasz mnie gdzie na spacer w Warszawie nad Wisłą? Jest wiele fajnych miejsc, takich bardziej komercyjnych, z większą ilością ludzi, ale za to łatwo osiągalnych, dobrze skomunikowanych, jak np. Park Fontann. Są też tereny mniej uczęszczane, bardziej dzikie, takie które ja osobiście wolę.

Park Młociński

Jednym z moich ulubionych miejsc na długi spacer, którym dziś się z Tobą podzielę, jest Park Młociński. Mówię Ci o tym wyjątkowym miejscu, w nadziei, że zmobilizujesz się do wyjścia z domu i ruszysz moimi śladami na długi spacer. Jeśli to zrobisz, gwarantuję Ci, że nie będziesz żałować. Park ten, to piękny kompleks leśny, wzdłuż brzegu Wisły. Spacerując przez las, gdzie usłyszeć można wiele gatunków ptaków, w tym również stukanie dzięcioła, można dojść do tarasu widokowego nad Wisłą, gdzie rozpościera się piękny widok na rzekę. W lesie są wytyczone ścieżki, zarówno wygodne i przestronne, przystosowane do spacerowania, jak też takie bardziej dzikie, gdzie można być jeszcze bliżej natury. Spacer w takim miejscu nastraja spokojem, pozwala się wyciszyć, zrelaksować.

Jak spacerować?

Jak już wyjdziesz z domu, znajdziesz czas i chęci na spacer, to fajnie żebyś miał z tego jak najwięcej korzyści. Ważne zatem jest nastawienie i to jaki cel sobie postawisz podczas tego spaceru. Jeśli chcesz wiedzieć jak sprawić, by Twój spacer był w pełni wartościowy, a Ty żebyś poczuł relaks na 100%, zachęcam do zajrzenia TUTAJ.

My tym razem spacerowaliśmy zimą, więc na taka wyprawę nie zapomnij zabrać rękawiczek, czapki oraz szalika 🙂

Ognisko

Tym razem oprócz spaceru, postanowiliśmy rozpalić ognisko i zafundować sobie luksus w postaci kiełbaski z grilla. To był strzał w dziesiątkę! Ciepło ogniska, kiedy wokół leży śnieg, to miła sprawa. W Parku Młocińskim są stanowiska wyznaczone do rozpalania ognisk. Są tam również ławeczki, drewniane wiaty, w których w cieplejszych miesiącach można zorganizować piknik.