Inspiracje Kwiecień

Inspiracje czas zacząć! Trochę się ich nazbierało. Ostatnio było u mnie dość filmowo. Cieszę się z tego faktu, gdyż to było jedno z moich postanowień noworocznych, by znaleźć czas na oglądanie większej ilości filmów. Godne polecenia według mnie okazały się:

 • „Spotlight”- Otrzymał Oscara za najlepszy film 2015. Warty obejrzenia, przedstawia prawdziwą historię, dla mnie był bardzo poruszający. Opis filmu znajdziecie TU.
 • Seria trzech filmów, z czego na ostatni z tej serii wybrałam się w tym miesiącu do kina, gdyż tak bardzo zainteresowała mnie ta historia. Tu podziękowania dla Gosi za podsunięcie mi tego tematu 😉 Film trochę w stylu Igrzysk śmierci, ciekawa fabuła, fajna obsada, no i Theo James w roli Tobiasa „Czwórki” według mnie najlepszy. Nie można oderwać od niego oczu 😉

„Niezgodna”

„Zbuntowana”

„Wierna”

niezgodna_zbuntowana_wierna

Nie zabrakło też w Inspiracjach kilku pozycji książkowych:

 • Książka Anny Ficner – Ogonowskiej „Czas pokaże”.

Przeczytałam wiele książek Pani Anny, więc przyszedł czas i na tą. Cała saga, która składa się z 4 tomów, to piękna historia o miłości, bardzo przypadła mi do gustu, czytałam jednym tchem, niejednokrotnie ocierając łzy wzruszenia. Mowa o ksiązkach: „Alibi na szczęście” – tom1, „Krok do szczęścia” – tom2, „Zgoda na szczęście” – tom3, „Szczęście w cichą noc” – tom4. Pozycja „Czas pokaże” to nowa opowieść, równie wciągająca. Wiesz, że gdyby nie mąż Pani Anny, książki te nie ujrzały by nigdy światła dziennego i nie trafiły w nasze ręce? To właśnie on po kryjomu dostarczył do wydawnictwa pierwszy tom 🙂 Zatem pokłony dla Pana!

 • Książka „Wielka Magia” Elizabeth Gilbert.

Polecam. Autorka pokazuje jak wyzwolić kreatywność, jak uporać się z przesadnym profesjonalizmem, który często zabija w nas możliwość tworzenia. Jak to zwykle bywa z poradnikami, uświadamiają nam to co oczywiste, pomagają obrać odpowiedni kierunek i wrócić na właściwe tory. Dla mnie, jako dla powiedzmy „mini” twórcy treści w internecie bardzo inspirująca pozycja.

keep_calm_marlena

 • Książka Beaty Pawlikowskiej „Między Światami”

Uwielbiam Panią Beatę i sposób jej pisania. Inspiruje mnie, ma niesamowitą umiejętność przedstawiania świata z innej perspektywy (tej lepszej strony). Jej opowieści trafiają prosto do mojego serca i wywołują potrzebę refleksji nad tym, co wydawałoby się oczywiste. Pani Beata przekazuje w swoich książkach, również w tej „Między Światami”, masę pozytywnej energi i wprawia mnie w dobry nastrój. Będę się powtarzać, ale tak, to jest fantastyczna pisarka! Inspiracje nie mogłyby się ukazać z pominięciem tej ksiązki.

 • Książka „Happy detox” Kasi Bem.

W dzisiejszych czasach detox organizmu wydaje się być koniecznością, książka przyjemnie pokazuje jak go przeprowadzić. Mnie najbardziej zaciekawiły jednak rozdziały dotyczące jogi, oddechu i medytacji. Pewien cytat Upaniszady z tej książki pięknie oddaje jej przekaz:

„Kiedy pięć zmysłów i umysł są nieruchome,

a rozum pozostaje w ciszy niewsruszonej,

wtedy rozpoczyna się wyjątkowa droga.

Ta spokojna nieruchomość zmysłów to JOGA.”

keep_calm_marlena

 

 • Najbardziej z tej serii filmów, podobał mi się pierwszy. Pozostałe to już nie to samo, a ostatni uważam, że był taki sobie.

  • KeepCalmMarlena

   Zgodzę się z Tobą, mi też najbardziej serce skradła pierwsza część 🙂

 • Jestem fanką trylogii Niezgodna. Książki przeczytałam w tydzień, ponoć ostatnią część mieli rozdzielić na dwa filmy, ale jeszcze nie zdążyłam tego sprawdzić. Pozdrawiam 🙂

  • KeepCalmMarlena

   Tak, masz rację, ostatnia część będzie podzielona na dw filmy. Już nie mogę się doczekać 🙂

 • Bardzo ciekawe inspiracje, zainteresowała mnie ta książka „Happy detoks”, chętnie się z nią zapoznam. 🙂

  • KeepCalmMarlena

   Polecam, ja mam już kolejkę osób, które są zainteresowane, aby pożyczyć i przeczytać 🙂

 • Mam tę książkę Wielka magia i jakoś nie mogę się do niej zabrać, ciągle coś innego zaczynam 😉

  • To książka z typu takich, do których powinno się wracać, czytać po kawałku wg. mnie 🙂