Inspiracje Luty

Mam nadzieje, że lutowe Inspiracje będą dla Was ciekawe 🙂

W tym miesiącu było intensywnie filmowo, pewnie ze względu na Ceremonie przyznania Oscarów. Leo w końcu doczekał się nagrody, co mnie oczywiście bardzo cieszy. Leonardo to idol moich nastoletnich czasów, jak dziś pamiętam jego plakaty rozwieszone na ścianach mojego pokoju oraz oglądany pewnie ze sto razy nieśmiertelny film „Titanic”. To dawne czasy, obecnie Leo ma na swoim koncie wiele fajnie zagranych ról.

Zjawa

W Lutym udało mi się obejrzeć film „Zjawa„, w którym za odegraną rolę Leonardo dostał Oscara, myślę że zasłużenie. Sam film dość długi, monotonny i wiele w nim drastycznych, brutalnych scen (jak dla mnie, to oczywiście kwestia wrażliwości, ja musiałam kilka razy zasłaniać oczy). Jest jednak coś co zachwyca mnie w tej produkcji, mianowicie siła natury, to jak potężny jest to żywioł.

Zjawa

The Big Short

Kolejny obejrzany film w tym miesiącu to również nominowany do Oscara film „The Big Short” i ten film bez wahania polecam. Dla mnie jest to film, który poszerzył moje horyzonty i wzbogacił mnie o wiedzę, której nie miałam do tej pory. Film opowiada w skrócie historię upadku rynków finansowych w 2008, począwszy od USA. Pokazane się losy kilku bohaterów, którym udało się przewidzieć tą katastrofę.

The Giver

Film z 2014 roku „The Giver” (z polskiego „Dawca Pamięci”) obejrzałam z polecenia Radzkiej. Bardzo ciekawy film, intrygujący i dający do myślenia. Jest to ekranizacja światowego bestsellera Lois Lowry, amerykańska powieść młodzieżowa, która zdobyła wiele nagród. Film mocno wyidealizowany i dość nieprawdopodobny, ale chyba taki był jego zamysł. Myślę, ze warty obejrzenia dla relaksu i oderwania się od przyziemnej rzeczywistości. Poza tym uwielbiam Meryl Streep oraz Katie Holmes.

Dziewczyny z powstania

Ostatnia pozycja to książka i ona chyba była moją Największą inspiracją tego miesiąca. Poruszająca i zachwycająca lektura. „Dziewczyny z Powstania” Anny Herbich to książka, która zawiera 11 odrębnych historii młodych dziewczyn, które żyły w czasie wojny, po wojnie, a przede wszystkim w okresie gdy wybuchło i trwało Powstanie Warszawskie. Są to opowieści normalnych dziewczyn, takich jak Ty czy ja, mówią o swoich rozterkach, radościach i emocjach, o uczuciach jakie miały w sercach, tyle że okoliczności tych przeżyć, są ewidentnie z naszego punktu widzenia ekstremalne. Bardzo polecam tą książkę, szczególnie poruszyła mnie historia Halinki z dzieckiem na rękach, aż łzy płyną po policzkach, jak się czyta kolejne kartki tej opowieści.

dziewczyny_z_powstania

CieKawa cafe

Na koniec chciałabym polecić Wam fajne miejsce w Warszawie. Mam na myśli fantastyczną Kawairnię CieKawa na Warszawskim Bemowie, miejsce przytulne, kolorowe. Panuje tam miła, spokojna atmosfera. Można skosztować tam na prawdę pysznych, świeżych ciast oraz napić się kawki lub herbatki, jakiej tylko sobie wymarzycie, wybór jest duży. Osobiście polecam ciasto Marchewkowe z prażonymi migdałami- pyyyycha 🙂

keep_calm_marlena