inspiracje styczeń 2017

Inspiracje styczeń 2017

Pewnie dla dużej części z Was, którzy oglądają seriale na bieżąco, nie będzie to żadne zaskoczenie, ale w styczniu właśnie, obejrzałam cały sezon serialu „WestWorld”. Oczywiście serial jest według mnie godny polecenia, choć dość zagmatwany i powiedziałabym „pokręcony”, jednak mimo to, wciągający. Akcja serialu toczy się w sztucznie stworzonym Parku rozrywki, którego właścicielem jest postać grana przez Anthonego Hopkinsa. W parku, rodem z dzikiego zachodu, żyją roboty, niczym nie różniące się od ludzi, do których co jakiś czas dołączają prawdziwi ludzie, którzy chcą przeżyć przygodę życia. Jednak niektóre z owych robotów powoli zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że nie są ludźmi, zaczynają wykraczać poza ramy systemu, co stwarza niemałe komplikacje. Serial jest godzien wystąpienia w poście:  Inspiracje styczeń 2017.

Godny szczególnego polecenia okazał się film, który miał premierę 27 stycznia pt. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Fantastyczna historia autorki, która swoją siłą woli i ogromnym zaangażowaniem doprowadziła do wydania książki, której to wydanie w tamtych czasach wydawało się niemożliwe. Był to poradnik seksualny,  który zmienił życie seksualne Polaków w czasach PRL-u. Oprócz niesamowitej determinacji Michaliny, film ujawnia rąbka tajemnicy z jej życia prywatnego, jej miłości i rozczarowań. Niezwykle przyjemna historia, a odtwórczyni głównej roli, Magdalena Boczarska zdecydowanie zasługuje na oklaski. Polecam.

Może to trochę nietypowe, ale moją inspiracją w styczniu były zimowe spacery nad Wisłą. Mimo mrozu i śniegu kilka weekendowych spacerów udało się zrealizować, jednak więcej na temat kiedy, jak i gdzie znajdziesz TUTAJ.

Na koniec polecę Ci książkę, jest to pozycja Must Have dla każdego Instagramowego wielbiciela, a mianowicie wydana przez blogerkę Aimee Song, książka „Pokaż swój styl” o tym, jak osiągnąć sukces na Instagramie. Jest to dziewczyna, która należy do grona najpopularniejszych blogerek na świecie. Na podstawie własnych doświadczeń podpowiada jak odnaleźć się na Instagramie. Pięknie wydana książka, wsparta wieloma zdjęciami i konkretnymi przykładami. Książka dla zainteresowanych, jak zwiększyć ruch na swoim koncie Instagramowym, jak najlepiej uchwycić chwilę czy produkt na zdjęciu, jak budować swój profil. A może chcesz wiedzieć jak robić dobre selfie, czy też, co to jest ten wszechobecny hasztag?

Polecam również zajrzeć na moje Instagramowe konto KeepCalmMarlena. Zobaczysz, jak za radą Aimee, mój Instagram rośnie w siłę. Zdjęcia są coraz piękniejsze, przedstawiają ciekawą treść i przykuwają, co najważniejsze, Waszą uwagę 🙂