Inspiracje

Tym razem Inspiracje zbierałam przez cały okres Wakacji. Więc poniżej dzielę się z Tobą kilkoma propozycjami książkowymi i nie tylko, które umilały mi wakacyjny odpoczynek.

Książka „Sekrety urody Koreanek” Elementarz pielęgnacji. Fantastyczny poradnik, który zupełnie odmienił mój sposób postrzegania codziennej pielęgnacji. Jednak nie będę się rozwodzić tu na jego temat, gdyż więcej znajdziesz w osobnym poście, poświęconym Sekretom Urody Koreanek, w którym to zdradzę Ci kilka ciekawostek 😉

sekrety_urody

sekrety_urody

Książka Joanny Glogaza „Slow Lifie” Zwolnij i zacznij żyć. Super pozycja dla każdego, gorąco polecam. Książka idealnie wpisuje się w ideę mojego bloga, dlatego czytałam tak, jakby słowa w niej napisane płynęły wprost ode mnie 😉 Slow Life to obszar do pracy dla każdego z Nas, a szczególnie dla tych żyjących w dużych miastach, gdzie łatwo zgubić sens tego co najważniejsze, przez wszechogarniający nas konsumpcjonizm i nadmiar wszystkiego oraz zatrważające tempo życia.

slow_life

Książka „Połącz Kropki- pejzaże miast” autorstwa Thomasa Pavitte – absolutny ulubieniec ostatnich miesięcy:) Zabawa, jak za czasów, kiedy byłam dzieckiem. Relaksujące łączenie kropek, które w końcowym efekcie tworzy piękne pejzaże miast, zaprojektowane przez wybitnego, młodego artystę Thomasa Pavitte z Nowej Zelandii. Więcej prac znajdziesz na jego stronie. Każdy rysunek z tej książki ma 1000 kropek do połączenia. Książka jest ładnie wydana, każdy obrazek jest na osobnej stronie. Można po zakończeniu oprawić w ramkę takie dzieło, by zdobiło ściany naszego mieszkania. Myślę, że jest to fajna alternatywa dla antystresowych kolorowanek dla dorosłych.

Jeszcze jedna pozycja, to też książka w formie ebooka tym razem „Bogaty ojciec, Biedny ojciec” Robert Kiyosaki. Od dawna miałam zamiar przeczytać ta książkę, po licznych opiniach znalezionych w internecie, zachęcających do przeczytania. Książka napisana z perspektywy człowieka, który miał możliwość porównać podejście do pieniędzy, ich zarabiania i posiadania, ze strony ojca bogatego, a z drugiej strony ojca biednego. Opowieść ta zawiera wiele ciekawych historii i przykładów z życia tego małego chłopca, potem dorastającego młodzieńca i tego jak mógł odnieść sukces. Podejście do kwesti pieniędzy, które rodzice mogą przekazać swoim dzieciom, w zależności od tego jaki jest zasób ich portfela jest zadziwiająco odmienne z tych dwóch punktów widzenia.

Ostatnia już godna polecenia lektura to „Stulecie Winnych” Ałbena Grabowska. Jest to saga składająca się z trzech tomów: „Ci, którzy przeżyli”, „Ci, którzy walczyli” oraz „Ci, którzy wierzyli”. Cała opowieść trwa w okresie stu lat, zaczynając od czasów pierwszej wojny światowej. Ja przeczytałam, póki co, pierwszy tom i mogę powiedzieć że powieść jest napisana lekkim językiem. Losy polskiej rodziny przeplatają się z wydarzeniami tamtych czasów. Los nie szczędzi tej rodzinie trosk, ale również radości. Bardzo ciekawa książka, na tyle że bez zastanowienia przeczytam kolejne dwie części, by poznać dalsze losy bohaterów tej historii.

stulecie_wiNNych

 • „Sekrety urody Koreanek” są super, choć jak zmieniłam pielęgnację, to na złość moja cera się pogorszyła, ale możliwe, że z innych względów. O książce Joanny słyszałam, mam nawet pierwszą część, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, co ciekawego czy odkrywczego w niej znajdę.

  • Czytałam również pierwsza książkę Joanny „Slow Fashion”, ale „Slow Life” bardziej przypadła mi do gustu.

 • Ciekawy zestaw książkowy. Mam na liście „Sekrety urody Koreanek”, chyba to popchnę o kilka pozycji 🙂

 • Znam tylko „Sekrety urody Koreanek” i jest to jedna z moich ulubionych książek. Otwiera oczy na wiele spraw, jest rzetelna i rzeczowa. Aż żałuję, że ostatnio jest na wypożyczeniu, bo bardzo lubię do niej wracać 🙂

  Może kiedyś przeczytam „Slow life”, chociaż ostatnio za dużo tego typu książek, mam już nimi przesyt. A „Bogatego ojca” chyba kiedyś zaczęłam czytać, ale odłożyłam na bok. Muszę do niego wrócić.

  • Elementarz pielęgnacji wg. koreańskich zasad rzeczywiście uświadamia pewne kwestie dbania o urodę.

 • Chciałam kupić „Sekrety urody Koreanek”, ale nie czytając tej książki, już ją znam. Naczytałam się wiele jej recenzji, a także postów odnoszących się do jej poszczególnych fragmentów, a także obejrzałam sporo filmów na YT o pielęgnacji inspirowanej tą książką 😉

  • Mam nadzieję, że mój post również trochę przybliżył treść książki 🙂