L’Oréal Botanicals Fresh Care Recenzja

Nowa seria kosmetyków do włosów od L’oreal z serii Botanicals Fresh Care, to prawdziwe bogactwo naturalnych składników i fantastycznego działania. Z uwagi na to, że obecnie coraz trudniej o naturalne produkty, nowa seria kosmetyków od L’oreal jest cenna, gdyż nie zawiera silikonów, parabenów i barwników.

Botanicals Fresh Care to trzy opcje botanicznych esencji do pielęgnacji włosów. Każda z nich jest opata o wybrany kwiat:

  • Geranium
  • Kolendra
  • Krokosz

Krokosz.

Ja miałam okazję przetestować kompozycję, której głównym składnikiem jest krokosz, który jest jedną z najstarszych roślin, uprawiana już w starożytnym Egipcie, gdzie olej z krokossza był wykorzystywany jako odżywcza maść. Właściwości odżywcze ziaren krokosza pomagają teraz ochronić Twoje włosy przed przesuszeniem w czasie gorącego lata. Olej uzyskiwany z krokosza jest niezwykle bogaty w witaminę E oraz kwasy omega 6 i 9, oraz zawiera dużo zdrowego błonnika. Krokosz to piękny, pomarańczowy kwiat, jego olejki bogate są w odżywcze lipidy.

Botanicals Fresh Care Krokosz Szampon Pielęgnacyjny

Szampon Botanicals Fresh Care z krokoszem według zaleceń producentów należy stosować w ilości trzech pompek na jedno mycie. Po umyciu szampon pozostawia Twoje włosy odżywione, zregenerowane, łatwe do rozczesania i gotowe na przyjęcie balsamu pielęgnacyjnego. Szampon, dzięki składnikom dobranym przez specjalistów, przeznaczony jest do włosów suchych.

W mojej opinii włosy po umyciu są wyraźnie miękkie, gładkie i lśniące. Odzyskały sprężystość i do tego miały piękny zapach. Mimo, że szampon przeznaczony jest do suchych włosów, nie obciąża ich. Włosy są błyszczące i sypkie. Dla mnie rewelacja.

Botanicals Fresh Care Krokosz Balsam Pielęgnacyjny

Balsam pielęgnacyjny Botanicals Fresh Care nakładasz na umyte wysuszone włosy, pozostawiasz na 2-3 minuty i rozczesujesz włosy. Balsam daje Twoim włosom nawilżenie i odżywienie, nie pozostawiając przy tym tłustej warstwy. Doskonale spełnia funkcję odżywki i oleju. Balsam pozostawia piękny zapach na włosach, oprócz zawartości krokosza, wyczuwalne są bazowe nuty ambry, wanilii i drzewa kaszmirowego.

W trosce o środowisko, zarówno Szampon jak i Balsam pielęgnacyjny nie zawiera silikonów, parabenów i sztucznych barwników. Natomiast opakowania są w 100% wykonane z przetwarzanych materiałów i po użyciu mogą być poddane recyklingowi. Szata graficzna opakowań jest bardzo przyjemna dla oka.