Mikołaje od Jim Shore

Przedstawiam Ci dziś Mikołaje od Jim Shore. Poznaj cała moją kolekcję tych przepięknych figurek oraz ich autora.

mikolaj_jim_shore

JIM SHORE

To człowiek z pasją, wybitny artysta znany na całym świecie. Taki sukces, jaki on odniósł, można osiągnąć tylko w przypadku całkowitego poświecenia się swojej pasji. Wychował się w Południowej Karolinie, w rodzinie która zaszczepiła w nim miłość do sztuki. Co ciekawe do tworzenia inspirowały Jima prostota i niewinność, w szczególności patchworkowe narzuty. Jednak początki były trudne, nie skończył studiów artystycznych, tylko inżynieryjne i w takim zawodzie pracował, aby mieć pieniądze na utrzymanie rodziny. Później jednak przy ogromnej determinacji i wielkim szczęściu, udało się Jimowi nawiązać znaczące kontakty i trafić w rynek, założył swoją firmę, która prężnie i szybko się rozwijała. Obecnie jego sztukę, rzeźbę i malarstwo zna cały świat. Piękne, ręcznie robione figurki cieszą oko, gdyż są wykonane z dbałością o każdy szczegół. W 2001 roku Jim Shore i Enesco stworzyli wspólnie kolekcję Heartwood Creek by Jim Shore, linię dekoracji inspirowanych sztuką ludową, która przyniosła Jimowi sławę na całym świecie. Teraz pracę Jima można znaleźć w ponad 25 000 sklepach na całym świecie. Do tej pory mimo wielkiego sukcesu, Jim osobiście tworzy wzorzec każdej figurki, nadając im swój niepowtarzalny styl. To styl łączący różnorodność wątków etnicznych i kulturowych.

Jim Shore mówi:
– „ Kocham to co robię, ale największą nagrodą jest spotkanie z ludźmi, dla których tworzę. Widząc jak ludzie dzielą ze mną swój entuzjazm do tego co robię, jest dla mnie jako artysty największym komplementem”.

Moje Mikołaje w większości pochodzą z kolekcji Heartwood Creek Jim Shore i stanowią (oprócz choinki) główną dekorację domu w okresie Świątecznym. Mikołaje nie są tanie, gdyż są robione ręcznie. Figurki wykonane są z masy plastycznej termoutwardzalnej, do złudzenia przypominającej drewniany prototyp wykonany przez samego Jima. Każdy Mikołaj jest ręcznie malowany oraz sygnowany numerem.

Mogę Wam napisać jedynie, że Mikołaje od Jim Shore są naprawdę przepiękne, kolorowe, rozmaite. Można się im przyglądać bez końca, przez to, ze mają tyle ciekawych szczegółów. Wydaje mi się, że jest to inwestycja na lata. Te mikołaje nigdy nie „wyjdą z mody”, są ponadczasowe, a ich wartość jest wysoka, gdyż są #handmade.

Więcej Figurek możecie obejrzeć TU, może wyszukacie swoja wymarzoną?

mikolaj_jim_shore

mikolaj_jim_shore

mikolaj_jim_shore

mikolaj_jim_shore

mikolaj_jim_shore

mikolaj_jim_shore

mikolaj_jim_shore

mikolaj_jim_shore

mikolaj_jim_shore

mikolaj_jim_shore

  • Piękne Mikołaje 😉 Faktycznie widać w nich prawdziwą pasję i zamiłowanie 🙂

  • Super kolekcja 🙂