Olaplex, czy warto? – opinia

Pewnie nie jedna z Was szuka odpowiedzi na pytanie czy inwestycja w zabieg z Olaplex’em się opłaca. Otóż dziś przedstawię Wam moją opinię odnośnie zabiegu Olaplex. Poddałam się temu zabiegowi w połowie grudnia i od tej pory, aż do dziś kontynuję kurację w domu. Może na wstępie, na temat Olaplexu słów kilka.

Olaplex to zabieg regeneracyjny dla włosów, odbudowuje strukturę włosa. Olaplex to trzy produkty, zatem stosujemy go w trzech krokach:

 • Olaplex nr 1 – odbudowuje uszkodzone wiązania włosów, co daje efekt zdrowszych włosów.
 • Olaplex nr 2 – utrwala działanie kroku pierwszego
 • Olaplex nr 3 – ten krok stosuje się w domu, przedłuża efekt zabiegu i dodatkowo regeneruje włosy

Producent zapewnia Nas o tym, że:

„Żaden z produktów Olaplex nie zawiera silikonów, siarczanów, ftalanów, DEA, aldehydów, glutenu i nigdy nie był testowany na zwierzętach.

Moim zadniem Olaplex nie daje takich spektakularnych efektów, jak możemy oglądać na chwytliwych zdjęciach w internecie, gdzie na zdjęciu „przed” widzimy napuszone, pofalowane i suche włosy, a na zdjęciu „po” widać kolosalną różnicę, włosy gładkie, proste i błyszczące. Nie mniej jednak moim zdaniem warto.

olaplex_keep_calm_marlena

Olaplex sprawił, że moje włosy mimo rozjaśniania są nadal gładkie, a brązowe pasemka nie straciły koloru, mimo że farbowanie miało miejsce niespełna miesiąc temu. Ponad to, uważam że „dużą robotę” robi krok trzeci, który używam w domu, mniej więcej raz w tygodniu. Włosy są w zauważalnie lepszej kondycji, niż po wcześniejszych farbowaniach i rozjaśnianiach, co nie oznacza jednak, że można zrezygnować z odżywki, czy też innych produktów stosowanych na włosy dotychczas. Mam włosy proste, więc w kwestii falowania i tego czy olaplex je wyprostował, się nie wypowiem. Na pewno moje włosy są miękkie i delikatne, i co najważniejsze ja widzę różnicę, choć nie są to spektakularne efekty.

Olaplex jest wychwalany „w internetach” pod niebiosa, ale zachowajmy zdrowy rozsądek i pamiętajmy, że jeśli mamy już zniszczone różnymi zabiegami włosy, to zabieg nie sprawi, że rozdwojone końcówki znikną, a włosy z wysuszonych i popalonych rozjaśnianiem staną się gładkie jak za dotknięciem magicznej różdżki 😉

Moja rada na chwilę obecną: jeśli za jakiś czas zdecyduję się jeszcze raz przeprowadzić tą kurację, zrobię to sama w domu, po wcześniejszym zakupie produktów u producenta.

Jakie jest Wasze zdanie o zabiegu Olaplexem?

 

 • Ja już sama nie wiem, moja koleżanka ma naprawdę super efekty po olaplex. Wiem, że to kwestia indywidualna, ale już od miesiąca siedzę i myślę 😀

  • KeepCalmMarlena

   Myślę, że warto spróbować 🙂

 • Jola

  A ja polecam Wam Cureplex! Efekty są rewelacyjne i produkty oraz zabieg o połowę tańsze 🙂