Ubieram Choinkę!

Ubieram Choinkę!

W tym roku postanowiłam, że Choinka będzie z nami już od połowy Grudnia. Jako, że proces jej ubierania i strojenia trwa kilka dni i jest to swego rodzaju rytuał, który uwielbiam. Nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez Choinki, ona tworzy cudowną atmosferę. Co prawda współczesna choinka, nie jest już tak symboliczna jak była kiedyś, stanowi raczej bardziej rolę ozdobną, dekoracyjną. Mimo wszystko w moim domu jest to jeden z ważniejszych elementów Bożego Narodzenia. Uwielbiam usiąść wieczorem pod ciepłym, miłym kocykiem, z kubkiem gorącej zimowej herbaty, w tle słychać świąteczne piosenki i kolędy, a ja wpatruję się w piękną, mieniącą się w ciepłych barwach choinkę. Bardzo mnie to relaksuje.

Moje ozdoby choinkowe, dostałam w prezencie, lub sama kupiłam, co roku pojawia się coś nowego i tak powoli ich przybywa. Obecnie mam już dość pokaźną kolekcję. Część z nich przyleciała do mnie z USA, część kupiłam w polskich sklepach, a inne zrobiłam sama. Każda ozdoba niesie ze sobą jakieś wspomnienie, historię.

Ze wszystkimi ozdobami obchodzę się z wielką dbałością. Co roku po zakończeniu sezonu świątecznego starannie zawijam je w bibułki, bądź serwetki, które zostały mi po Świętach i pakuję do pudełek. Tak lądują dalej w szafie i czekają do kolejnego Bożego Narodzenia.

Ciekawa jestem jak wygląda Twoja choinka, bądź jakie tradycje związane z choinką istnieją w Twoim domu?

choinka

choinka

choinka

choinka

tree

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

choinka

  • Piękne ozdoby i piękna całość. Ja na swojej choince wieszam takie ozdoby, które mają już kilkadziesiąt lat, ale też i nowe, bo są bardzo ładne i nie mogę się oprzeć, żeby czegoś nie dokupić!

  • Iwona Kosińska

    To jest taka choinka-dama. Strojna, obfita, przepiękne ozdoby. Choć moja mocno ascetyczna, scandi odziana tylko w lampki, to myślę że za rok już wrócę do ozdób. Wspaniała!

  • Bookowa Dziewczyna

    No i to jest choinka, królowa wszystkich choin 🙂 Uwielbiam ubieranie świątecznego drzewka, czekam na to cały rok. Mam jeszcze ozdoby mojej babci, papierowe, materiałowe – wciąż niezastąpione. Lubię też ozdoby DIY 🙂

  • Uwielbiam choinki, jeszcze tak pięknie przystrojone. Dają niesamowity nastrój 🙂