Wielkanoc

Właśnie tego w te Święta Ci życzę. Odwagi do poznania siebie i przezwyciężenia swoich słabości.

Wielkanoc to wyjątkowy czas, kiedy stram się znaleźć czas na refleksję. Pominę cały aspekt religijny oraz tradycji, które towarzyszą Wielkiej Nocy, bo to jest oczywiste i zawsze obecne. Skupię się na sobie. Tak wiem, brzmi to może zuchwale, ale refleksja nad sobą i swoim zachowaniem, jest niezbędna, by budować dobre i zrównoważone relacje z innymi ludźmi. Czas Wielkanocy traktuję, jako czas duchowego odrodzenia. Rozwój emocjonalny jest integralną częścią rozwoju osobistego. Czy nie jest tak, że na codzień lekceważysz swoje duchowe potrzeby? Z czego to wynika? Z przepracowania, pogoni za pieniędzmi, zazdrości, chciwości i tego, że przytłacza się nadmiar obowiązków. Warto w tym świątecznym czasie zastanowić się i przyznać przed samym sobą, co sprawia, że Twoje myśli i postawa wobec świata i innych ludzi staje się negatywna. Powiedz sobie szczerze, że to nie wina całego świata, że spadają Ci kłody pod nogi, że czujesz się niezrozumiana i niedoceniona. To kwestia Twojego podejścia i negatywnego nastawiania. Nie warto szukać winy w innych dookoła, czasem warto się przyjrzeć sobie i swojemu wnętrzu. Pozbyć się złych nawyków, wydobyć z siebie głęboko skryte pokłady pokory i zdrowej, obiektywnej oceny. Niech inni żyją swoim życiem, nie zawsze uczciwym, ale nie ty. Niech inni kłócą się o drobnostki, ale nie ty. Niech inni użalają się nad sobą i rzeczami nieistotnymi, ale nie ty.

Ty zadaj sobie pytanie „Kim jestem?”, czy jestem tym, kim chciałbym być? Pamiętaj, że możesz być takim człowiekiem jakim chcesz, choć kultura, społeczeństwo, rodzina i najbliżsi poniekąd kształtują to jakim jestś człowiekiem, pamiętaj, że Ty masz największy wpływ na to jakim człowiekiem się staniesz i które cechy zakorzenisz w sobie, te dobre, czy te gorsze?

„Nie możesz zmienić swojego przeznaczenia w jedną noc. Ale możesz zmienić kierunek w którym podążasz.”

Niech zatem „ta noc” Wielkanocna będzie dla Ciebie bodźcem do rozpoczęcia pracy nad sobą, a czas refleksji i przemyśleń zaowocuje odnalezieniem w sobie siły i wytrwałości do przezwyciężenia swoich słabości.

keep_calm_marlena

keep_calm_marlena

keep_calm_marlena

keep_calm_marlena